A Level Business Özel Ders

Movendus Eğitim olarak amacımız A Level programı sürecinde öğrencilere akademik destek vererek okulda ve sınavlarında başarılı olmalarını sağlamak ve hedeflediği okullara hazırlamaktır. A Level Business Özel Ders programlarımız ile alanında uzman hocalarımız, müfredat konularını öğrencimizin anlayacağı metotlarla öğretmekte, sınavlarda çıkacak soru tarzları üzerinden örnek sorular çözerek bilgilerinin kalıcı olmasını sağlamaktadır. 

A Level Business Özel Derslerinizi isterseniz ofisimizde isterseniz online olarak alabilirsiniz. Talep etmeniz halinde hocalarımızla tanışmak ve seviyenizle ilgili bir değerlendirme yapabilmek adına ihtiyaç duyduğunuz alandaki hoca ile ücretsiz bir demo ders yapabilirsiniz. Dersleri 3-4 kişilik VIP gruplar halinde veya birebir İstanbul ve Ankara ofisimizde alabilirsiniz. Online dersleri hocalarımızın durumuna göre haftanın her günü ve her saatinde alabilirsiniz.

A Level Business Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden aşağıdaki formu doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. 

A Level Business

A Level,  İngiltere’de lise seviyesinde ve üniversite öncesinde 16-19 yaşındaki öğrencilere sunulan 2 yıllık eğitim programıdır. Yani İngiliz Lise Diploması olarak da adlandırılabilir. Bu programdan mezun olan öğrenciler İngiltere’de üniversitelere doğrudan başvuruda bulunabilirler. Bu programa başlayabilmeniz için İngilizce bilginizin iyi derecede olması gerekmektedir. Genelde IELTS notunuzun 5 veya 5,5 puan olması beklenir. 

2 yıl süren bu eğitim iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde Advanced Subsidiary (AS) denilen tamamlayıcı eğitimler alınır.  İlk bölümde alınan eğitimlerin bir kısmı ikinci bölümde devam ettirilir. 2 yılı başarı ile tamamlayanlar A Level yeterliliğini almaya hak kazanırlar. Öğrenciler öğrendim gördükleri 2 yıl boyunca en az 3 ders almak zorunda olup, ortalama olarak 5 ders alarak mezun olurlar. Derslerini başarıyla tamamlayan öğrenciler,diplomalarını da derslere göre alırlar. Eğitim süresince seçilecek dersler, hedeflenen üniversite ve bölüme göre belirlenir. 

A Level sınavları Eduqas, AQA, Cambridge ve Edexcel tarafından yapılmak olup başta Birleşik Krallık olmak üzere Dünya’daki bütün üniversitelere girişte kabul edilen bir sınavlarında başarılı olan öğrenciler hem üniversitelere başvuru sürecinde diğer  öğrencilere göre daha avantajlı olurlar. 

Eğer üniversitede başta Business, Ekonomi ve Marketing gibi bölümler okumak istiyorsanız A Level Business dersi almanız sizi rakiplerinize kıyasla bir adım öne geçirecektir. 

A Level Business dersinin sınavı 3 aşamada yapılır ve her biri 100 puan üzerinden değerlendirilir. Sınavın tamamı yazılı olarak yapılmaktadır. Sınavların her bir bölümü 2 saat 15 dakika sürmekte olup toplam Business sınavı 6 saat 45 dakika sürmektedir. 

Paper 1 kısa cevaplar ve essaylerden ; Paper 2 verilen dataları yorumlanmasına yönelik sorulardan oluşmaktadır. Paper 1 ve 2 genel olarak AS Level konularını içermektedir. Paper 3 ise Case Study içermekte olup Verilen olayları ve durumları yorumlayarak cevap vermeniz gerekmektedir. Paper 3 A Level konularından oluşmaktadır.

Sınavlara ilişkin not skalası aşağıda belirtilmiş olup bir çok üniversite genel olarak A ile C aralığındaki notları kabul etmektedir.

Değerlendirme NotuYüzde
A*(2010’dan itibaren)80%+, ve A2’de de 90%+
A80%+
B70% – 79%
C60% – 69%
D50% – 59%
E40% – 49%

Ankara ve İstanbul dışından A Level özel derslerini almak isteyen öğrencilerimize ise online ders ile yardımcı

A Level ve yurtdışı eğitim hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Movendus Akademi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.