A Level Kursu

A Level Kursu

A Level, İngiltere’de lise seviyesindeki öğrenciler için uygulanan eğitim programıdır. 1951 yılında Cambridge Üniversitesi tarafından uygulamaya konulmuştur. A Level Kursu ile bu alandaki ders ihtiyaçlarınız Movendus Eğitim’in alanında uzman hocaları tarafından karşılanmaktadır. 

A Level eğitim programını başarıyla bitirenler İngiltere’de üniversitelere doğrudan başvuruda bulunabilirler. Bu programa başlayabilmeniz için İngilizce bilginizin iyi derecede olması gerekmektedir. Genelde IELTS notunuzun 5 veya 5,5 puan olması beklenir.

2 yıl süren bu eğitim iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde Advanced Subsidiary (AS) denilen tamamlayıcı eğitimler alınır.  İlk bölümde alınan eğitimlerin bir kısmı ikinci bölümde devam ettirilir. 2 yılı başarı ile tamamlayanlar A Level yeterliliğini almaya hak kazanırlar. Öğrenciler öğrenim gördükleri 2 yıl boyunca en az 3 ders almak zorundadırlar. Ortalama olarak öğrenciler, 5 ders alarak mezun olurlar. Alınan her bir ders için ayrı ayrı not verilir. Derslerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, diplomalarını da derslere göre alırlar. Eğitim süresince seçilecek dersler, hedeflenen üniversite ve bölüme göre belirlenir.

Öğrenciler bu programın başında, hedeflerini iyi belirlemeli ve derslerini ona göre seçmelidirler. Yanlış veya eksik ders seçimleri üniversiteye yerleşmelerinde karşılarına bir problem olarak çıkabilir. Üniversiteler, genellikle öğrencinin en az 3 dersten A Level diplomasına sahip olmasını şart koşmaktadırlar. Bu programı başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenciler dünyanın önde gelen üniversitelerinden burs alma imkanına da sahip olabilirler.

Türkiye’de bazı liseler A Level diploması vermektedir. Böylece MEB müfredatının yanında bir de bu programa ait dersler alınmaktadır. A Level dersleri İngilizce, MEB müfredatına ait dersler ise Türkçe işlenir.

Türkiye’de bu programa katılan öğrenciler oldukça zorlanmakta olup takviye derslere ihtiyaç duyarlar. Genelde özel ders veya kurslarla eksikliklerini gidermeye çalışırlar. Movendus Eğitim in alanında uzman hocalarından alacağınız derslerle bu alanda başarılı olacağınızı değerlendiriyoruz.

A Level Kursu nu 3-4 kişilik VIP sınıflarda alabilirsiniz. Bunun dışında talep etmeniz halinde yüz yüze veya online olarak birebir özel ders de alabilirsiniz.

A Level Kurs Fiyatları

A Level Kurs fiyatları , seçeceğiniz kurs programına göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle sınavın özelliklerine çok yakın deneme testleriyle öğrencilerimizin mevcut durumu tespit edilmektedir. Daha sonrasında kendisine en uygun A Level Kursu seçeneği sunulmaktadır. Yoğunlaştırılmış program ve standart program olmak üzere iki farklı kurs düzenlemekteyiz. Ayrıca bu iki programı isterseniz 8-10 kişilik genel sınıflarda veya 3-4 kişilik VIP sınıflarda alabilirsiniz. 

A Level kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. A Level kursu ihtiyacınız varsa sitemizdeki iletişim formunu doldurmanız halinde en kısa zamanda sizlere geri dönüş sağlanacaktır. Ayrıca yurtdışı eğitim hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Movendus Akademi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.