AP Fizik Özel Ders

1955 yılında uygulanmaya başlayan AP (Advanced Placement) , dünyada 60’tan fazla ülkede geçerli bir eğitim programıdır. Programın temel amacı, üniversite eğitimi almak isteyen öğrencileri lisedeyken üniversite kabulü ve dersleri için hazırlamaktır. Bu program kapsamında 6 farklı alanda 38 derste eğitim verilmektedir. Her dersin farklı, kendine özgü müfredatı bulunmaktadır. Ayrıca her dersten ayrı ayrı sınav düzenlenmektedir. AP Fizik sınavı da 38 sınavdan bir tanesidir. Siz de AP Fizik Özel Ders ihtiyaçlarınız için Movendus Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz.

Eğitim kadromuz, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun alanında uzman hocalardan oluşmaktadır. Bunun yanında hocalarımız, SAT ve AP gibi yurt dışı eğitim sınavları müfredat ve soru teknikleri konusunda kendilerini geliştirmişlerdir. Öncelikle hocalarımızla yapacağınız tanışma ve değerlendirme dersi sonrasında, size uygun kişisel bir ders çalışma programı oluşturulmaktadır. Daha sonrasında kişiye özel oluşturulan bu program sıkı bir şekilde uygulanmaktadır.

Dersleri isterseniz 4 kişilik VIP gruplar halinde kurs olarak veya birebir özel ders olarak İstanbul ve Ankara ofisimizde alabilirsiniz.  Ayrıca online ders talep eden öğrencilerimize birebir veya 2-3 kişilik VIP kurs olarak bu alanda tecrübeli hocalarımız tarafından ders verilmektedir. Bu arada online dersleri sizin ve hocalarımızın durumuna göre haftanın her günü ve her saatinde alabilirsiniz.

AP derslerini alıp, sınavlarda başarılı olan öğrenciler temel iki noktada avantaj elde edebilirler. Birincisi , üniversitelere başvuru sürecinde standart başvuru yapan öğrencilere göre daha avantajlı olurlar. İkinci olarak üniversiteye başladıklarında başlangıç seviyesinde verilen derslerden muaf olma şansını elde ederler. Dolayısıyla AP sınavında geçer not almış öğrenciler üniversite eğitimleri süresince ciddi derecede zaman kazanabilirler. Bununla birlikte çift-anadal (double-major) ve/veya yan dal (minor) programlarına da geçiş yapabilirler. Ayrıca eğer yüksek AP sınavı notlarına sahipseniz, ABD’de, Kanada ve İngiltere’de yer alan dünyaca ünlü kolej ve üniversitelere kabul alabilme ve üniversiteye yerleşebilme imkanınız artmaktadır. 

AP Fizik

Collegeboard tarafından 38 derste AP sınavı yapılmaktadır. Bunlardan bazıları Calculus, Biology, Chemistry, Physics, Human Geography, Psychology ve Computer Science gibi alanlardadır. AP sınavları sayesinde hem kredi kazanabilir hem de burs bulmanız konusunda avantajlı duruma geçebilirsiniz.

AP Fizik sınavı iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde çoktan seçmeli (multiple choice ) ve kısa cevaplı sorular bulunmaktadır. Bu bölümde 50 soru sorulmakta ve 1 saat 30 dakika süre verilmektedir. İkinci bölümde ise kompozisyon şeklinde öğrencilerin yorumlama, anlama ve aktarma seviyesi ölçen kompozisyon soruları bulunmaktadır.( Free Response Paper ) Bu bölümde 5 adet soru (alt şıkları olabilir) sorulmakta  ve 1 saat 30 dakika süre verilmektedir. Sınavın toplam puanının yarısını multiple choice  diğer yarısını ise free response paper oluşturmaktadır. Sonuç olarak sınav toplam 3 saat sürmektedir.

AP Fizik sınavı yılda sadece bir kez Mayıs ayında yapılmakta ve sonucu Temmuz ayında açıklanmaktadır. Puanlama 1 ile 5 arasında yapılmakta ve minimum 3 puan alınması gerekmektedir. Bu arada 2021 AP Fizik  5 Mayıs 2021 Çarşamba günü yapılacaktır. Öte yandan detaylı sınav takvimini incelemek için Collegeboard’un websitesini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul ve Ankara dışından AP özel derslerini almak isteyen öğrencilerimize online yardımcı olmaktayız. AP Fizik Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı eğitimle ilgili merak ettiğiniz her türlü konuda Movendus Akademi‘nin uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz.