GCSE ÖZEL DERS

Movendus Eğitim olarak amacımız, GCSE programı sürecinde öğrencilere akademik ve psikolojik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve hedeflediği A-Level programlarına hazırlamaktır. Ayrıca GCSE özel ders programlarımız ile ödevlerinizde  ve yıl sonu sınavlarına hazırlanmanızda gerekli olan bütün materyaller Movendus Eğitim’in alanında uzman hocaları tarafından karşılanmaktadır.

GCSE özel ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve hatalı oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız. Geçmiş yıllarda GCSE yıl sonu sınavlarında çıkmış olan soruların (past paper) çözümleri de yapılmaktadır. İstanbul ve Ankara  dışından GCSE Özel Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online Skype-Zoom dersi ile yardımcı olmaktayız. İzmir, Bursa, Mersin başta olmak üzere Türkiye’de ve İngiltere’de birçok öğrenciye Skype-Zoom ile hizmet vermekteyiz. Ayrıca arkadaşlarınız ile birlikte en fazla 3 kişilik grup olacak şekilde  grup dersi de yapabilmekteyiz.

GCSE Nedir?

GCSE (General Certificate of Secondary Education) (Genel Orta Öğretim Sertifikası) İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda’da 14-16 yaş aralığında alınan akademik niteliktir. 1988 yılından beri devam eden bu sistemi İngiltere dışında da bir çok ülke de uygulamaktadır. Derslerinizi iki aşamada alabiliyorsunuz. Öncelikle Giriş seviyesindeyseniz Foundation Tier alıyorsunuz . Notlarınız arttıkça Higher Tier olarak derslerinizi alabiliyorsunuz.

GCSE Eğitiminde en az 8 ders alınmaktadır. Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce ve Beden Eğitimi dersleri zorunlu olup bazı okullarda ikinci bir yabancıl dil ve İngiliz Edebiyatı da zorunlu tutulabilmektedir. Genel olarak GCSE’de 30 dan fazla ders bulunmaktadır. Derslerden bazıları Economics, Business Studies, Design and Technology, Religious Studies, Ancient History, Psychology, Sociology, Astronomy ve Statistics olup söz konusu derslerle öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine oldukça olanak sağlamaktadır.

GCSE’de 5 adet sınav yapan Kurum bulunmakta olup bunlar;

Assessment and Qualification Alliance (AQA)

Oxford, Cambridge and RSA Examinations (OCR)

Welsh Joint Education Committee (WJEC or CBAC)

Pearson Edexcel

Council For The Examinations and Assessment (CCEA)

İngiltere’de genel olarak AQA ve Edexcel, Galler’de ise WJEC yaygın olarak kullanılmaktadır.

Öğrencinin üst düzey akademik çalışmaların yanında ayrıca 3 alanda da aktif olması gerekir. Programın ağır olması sebebiyle öğrenciler akademik ders desteği alarak notlarını yüksek tutmaya ve girilecek sınavlarda başarılı olmaya odaklanırlar. GCSE Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.