IMAT Özel Ders

İtalya’da tıp ve diş hekimliği eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin girmeleri gereken IMAT sınavı, İngilizce olarak yapılmaktadır. IMAT; İtalya Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı ile Cambridge Assesment’s Admissions Testing Service tarafından düzenlenmektedir. Movendus Eğitim olarak alanında uzman hocalarımızla sizlerin IMAT alanındaki başarınızı arttırmayı ve hedeflerinize ulaşabilmenizi amaçlıyoruz. IMAT Özel Ders ihtiyacı olan öğrencilerimize birebir veya online ders imkanı ile gerekli desteği sağlıyoruz.

IMAT Sınavı her sene Eylül ayında düzenlenmektedir. Bu seneki sınav tarihi 10 Eylül 2020 olarak belirlenmiştir. Sınav İtalya’da üniversitelerde ve diğer ülkelerde belirlenen sınav merkezlerinde yapılmaktadır. Türkiye’den sınava girmek isteyen öğrencilerimiz İstanbul’da girebilmektedirler. Başvurular online olarak genelde her sene Temmuz ayında yapılmaktadır. Başvuru aşamasında da profesyonel destek almanızı tavsiye etmekteyiz.

Sınav; biyoloji, kimya, fizik, matematik mantık ve genel kültür alanlarında toplam 60 sorudan oluşmakta ve 90 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Sınav süresi 100 dakika olarak belirlenmektedir.

Soru dağılımı şu şekildedir:

Biyoloji: 18 soru

Genel Kültür: 12 soru

Kimya: 12 soru

Mantık: 10 soru

Matematik: 4 soru

Fizik: 4 soru

Sınavda her doğru cevap 1.5 puan kazandırmakta iken yanlış cevap 0.4 puan kaybettirmektedir. Boş bırakılan soru herhangi bir puan kazandırmamakta veya kaybettirmemektedir. Bilmediğiniz soruları boş bırakmanız sizin lehinize olacaktır. Ayrıca aldığınız sınav notu sadece sınava girdiğiniz yıl için geçerli olmaktadır.

IMAT sınavına giren öğrencilerimizin elde ettikleri puan ile istedikleri üniversitenin kontenjanlarına girebilmeleri gerekmektedir. Herhangi bir taban puan alma zorunluluğu olmamakla birlikte üniversite ve bölümü seçen öğrenciler arasında puan sıralaması yapılmaktadır. Belirlenen kontenjan noktasında sıralamaya girebilmek önemlidir.

IMAT sınavı çok özel bir sınavdır. Genel olarak sayısal ağırlıklı olmasına rağmen genel kültür ve mantık soru tarzları Türkiye’den sınava katılan öğrencilerimizi zorlayabilmektedir. Movendus Eğitim olarak, bu alanda uzmanlaşmış hocalarımızla sizleri sınav tarzına uygun olarak hazırlamaktayız.

IMAT Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. Online olarak eğitimlerimiz tüm Türkiye geneline verilebilmektedir.