SAT İngilizce Özel Ders

SAT (Scholastic Aptitude Test – Eğitim Yetenek Testi) , Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki üniversitelere giriş sınavıdır. Bu sınav uluslararası geçerliliğe sahip olmakla beraber ABD vatandaşı öğrenciler için de gereklidir. Türkiye’den Amerika’ya lisans eğitimi almak amacıyla gitmek isteyen öğrencilerin de bu sınava girerek başarılı olmaları gerekmektedir. Movendus Eğitim olarak alanında uzman hocalarımızla sizlerin SAT alanındaki başarınızı arttırmayı amaçlıyoruz. SAT İngilizce Özel Ders ihtiyacı olan öğrencilerimize birebir veya online ders imkanı ile gerekli desteği sağlıyoruz. 

Eğitim kadromuz alanında uzman ve tecrübeli, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun olmuş hocalardan oluşmaktadır. Hocalarımızın tamamı başta SAT olmak üzere IB, AP ve A Level gibi yurtdışı eğitime yönelik program ve sınavların ders içeriklerine ve sınav stratejilerine hakimdirler. Hem branş olarak hem de sınav türü olarak bir uzmanlaşma söz konusudur. Öğrencilerimiz istedikleri sınav ve programa yönelik seçtikleri branşta kendini en iyi şekilde geliştirmiş hocalardan ders almaktadırlar. 

Movendus Eğitim olarak öğrenci-öğretmen arasındaki iletişim bizim için çok önemlidir. Bizden ders talebinde bulunan öğrenci ile ilgili branş hocası öncelikle tanışarak kısa bir demo ders gerçekleştirmektedir. Demo ders sonrasında ders almak isteyen öğrencilerimize, ilgili hoca tarafından bir ders programı hazırlanmakta ve bu program disiplinli bir şekilde takip edilmektedir.

İstanbul ve Ankara dışından SAT derslerini almak isteyen öğrencilerimize ise online dersler ile yardımcı olmaktayız. SAT İngilizce Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı eğitimle ilgili merak ettiğiniz her türlü konuda Movendus Akademi‘nin uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz. 

SAT sınavı İngilizce ve Matematik olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. 

SAT İngilizce

SAT İngilizce (SAT English) programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve eksik oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız. Geçmiş yıllardaki  SAT’de çıkmış soruların çözümleri de yapılmaktadır. 

SAT iki bölümden oluşmaktadır. SAT I – Reasoning Test ve SAT II- Subject Test olmak üzere sınav genel olarak iki bölümden oluşmaktadır.

SAT I Reasoning Test de 3 temel bölümden oluşmaktadır. Reading and Writing, Mathematics ve Essay bölümleri vardır. Essay bölümü tercihli olarak seçilmektedir. Fakat diğer iki bölümü sınava giren herkes yapmak zorundadır. 

Reading and Writing bölümü özellikle öğrencinin okuma ve anlama yeteneğini test etmeye yöneliktir. Sınav tamamen İngilizce olduğundan bu bölümde İngilizce bilginiz ve sınava yönelik strateji çalışmanız çok önemlidir.

Bu bölümün Reading kısmında;

  • 52 adet soru bulunmakta olup öğrencilere cevaplamaları için 65 dakika süre verilmektedir. Bu bölümdeki bütün sorular çoktan seçmeli olup herhangi bir yazılı soru bulunmamaktadır. Bu kısımda özellikle uzun parçalar bulunmaktadır ve öğrencilerin bunları kısa bir süre içerisinde okuyup anlamaları gerekmektedir.

İkinci bölüm Writing kısmında;

  • Toplam 44 soru sorulmakta olup öğrencilere cevaplamaları için sadece 35 dakika verilmektedir. Bu bölümde oldukça kelime bilgisi sorulmak olup öğrencileri en çok zorlayan kısım olmaktadır.

SAT sınavında genel olarak başarılı olabilmek için üst seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak çok önemlidir. Bundan dolayı İngilizce seviyeniz eğer yeterli değilse veya sınavda daha başarılı olmak istiyorsanız  İngilizcenizi geliştirmek adına sınava yönelik çalışmalar yapabilirsiniz. İngilizce kelime bilginiz, okuduğunuzu anlayabilme çok önemlidir. Sınava yönelik yardımcı kitaplardan bolca okuma yapmanızı özellikle tavsiye etmekteyiz.