SAT Sınavı

SAT Kursu

Yurtdışında saygın ve kaliteli üniversitelerde eğitim almak isteyen öğrencilerin kendilerini her konuda geliştirmeleri gerekmektedir. Özellikle üniversite kabullerinde şart koşulan sınavlardan geçer not almalılar. SAT, saygın üniversiteler tarafından şart koşulan sınavlardan biridir. SAT Kursu ile bu alandaki ders ihtiyaçlarınız Movendus Eğitim’in alanında uzman hocaları tarafından karşılanmaktadır.  Ayrıca SAT için çok önemli bir nokta olan sınav stratejisi ve etkili zaman yönetimi gibi konularda da, hocalarımız öğrencilerimize danışmanlık hizmeti vermektedir.

SAT Kursu nu isterseniz 8-10 kişilik genel sınıflarda veya 3-4 kişilik VIP sınıflarda alabilirsiniz. Bunun dışında talep etmeniz halinde yüz yüze veya online olarak birebir özel ders de alabilirsiniz.

Herhangi bir vatandaşlık ayrımı olmaksızın başta Amerika olmak üzere diğer pek çok Avrupa ülkesinde üniversite eğitimi almak isteyen her öğrenci bu sınava girmek ve girmek istedikleri üniversitenin ve bölümün istediği taban puanı almak zorundadır. Ayrıca, Türkiye’de özellikle vakıf ve özel üniversitelerde eğitim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler de SAT sınavına girmek zorunda kalabilirler.

Sınav temel olarak 3 bölümden oluşmaktaydı. SAT I ( Reasoning Test ), SAT II (Subject Tests) ve Essay bölümü vardı. İlk iki bölüme tüm öğrenciler katılırken, isteğe bağlı Essay bölümüne sadece belirli alanları hedefleyen öğrenciler girmekteydi. Fakat 2021 yılı içerisinde yapılan değişikliklerle sadece Reasoning Test kaldı.

SAT Sınavı Soruları, sınava giren öğrencilerin sayısal ve sözel yeteneğini ölçmek amacıyla hazırlanan sorulardan oluşmaktadır. Reasoning Test ( SAT I ) , öğrencilerin akademik bilgilerini ve analitik becerilerini ölçmek amacıyla sorulan sorulardan oluşmaktadır.  Ve bu bölüm için ayrılan toplam süre 180 dakikadır.

The Evidence Based Reading and Writing ( 800 puan )

  • Reading ( 52 soru – 65 dakika )
  • Writing And Language ( 44 soru – 35 dakika )

Matematik  Bölümü (800 puan)

  • Hesap Makinesiz – Matematik ( 20 soru – 25 dakika ) 
  • Hesap Makineli –  Matematik ( 38 soru – 55 dakika )

SAT Kursu Fiyatları

SAT Kurs fiyatları , seçeceğiniz kurs programına göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle sınavın özelliklerine çok yakın deneme testleriyle öğrencilerimizin mevcut durumu tespit edilmektedir. Daha sonrasında kendisine en uygun SAT Kursu seçeneği sunulmaktadır. Yoğunlaştırılmış program ve standart program olmak üzere iki farklı kurs düzenlemekteyiz. Ayrıca bu iki programı isterseniz 8-10 kişilik genel sınıflarda veya 3-4 kişilik VIP sınıflarda alabilirsiniz. 

SAT Sınavı na istediğiniz kadar girebilirsiniz. Sınav sonucu 2 yıl geçerlidir. Bu sınava özel çalışmanız ve hazırlanmanız gerekmektedir. Ayrıca Movendus Eğitim’in alanında uzman hocalarından kurs veya özel ders takviyesi almanızı tavsiye etmekteyiz.

SAT kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. SAT kursu ihtiyacınız varsa sitemizdeki iletişim formunu doldurmanız halinde en kısa zamanda sizlere geri dönüş sağlanacaktır. Ayrıca yurtdışı eğitim hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Movendus Akademi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.