SAT Matematik Özel Ders

SAT sınavı, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki üniversitelere giriş sınavıdır. Bu sınav uluslararası geçerliliğe sahip olmakla beraber ABD vatandaşı öğrenciler için de gereklidir. Türkiye’den Amerika’ya lisans eğitimi almak amacıyla gitmek isteyen öğrencilerin de bu sınava girerek başarılı olmaları gerekmektedir. Ayrıca Türkiye üniversitelerinde eğitim almak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin de aynı şekilde SAT sınavına girmeleri gerekir. Movendus Eğitim olarak alanında uzman hocalarımızla öğrencilerimizin SAT alanındaki başarılarını arttırmayı amaçlıyoruz. SAT Matematik Özel Ders ihtiyacı olan öğrencilerimize birebir veya 3-4 kişilik sınıflarda veya online ders imkanı ile gerekli desteği sağlıyoruz.

Sınava çok yakın deneme testleriyle öğrencilerimizin durumunu görmekte, eksikliklerini tespit ederek kişiye özel ders programı uygulanmaktadır.  Ayrıca SAT için çok önemli bir nokta olan sınav stratejisi ve etkili zaman yönetimi gibi konularda da, tecrübeli hocalarımız öğrencilerimize danışmanlık hizmeti vermektedir.

Özel ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve eksik oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız. Ayrıca hocalarımız tarafından ders işleme esnasında geçmiş yıllardaki  SAT’de çıkmış soruların çözümleri de yapılmaktadır. Movendus Eğitim farkıyla SAT sınavlarına hazırlanan öğrencilere söz konusu çıkmış sorular ücretsiz olarak  da verilmektedir.

SAT sınavı Reasoning Test ve Subject Test olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. SAT I olarak  adlandırılan Reasoning Test bölümü de 3 kısımdan oluşmaktadır. Eleştirel okuma ve yazma, Matematik ve isteğe bağlı olarak Essay bulunmaktadır. SAT  I sınavı 3 saat sürmektedir. İsteğe bağlı olan Essay kısmı için ise ayrıca 50 dakika süre verilmektedir. Eleştirel okuma ve yazma kısmında İngilizce bilginiz önemlidir. Sınavın Essay kısmında ise verilen bir metni okuyarak yorumlamanız istenir.

Sat Matematik

Reasoning Test in bir bölümü olan SAT Matematik sınavı College Board tarafından düzenlenmektedir. Sınav; Türkiye’de yılda 6 defa ( Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Mayıs ve Haziran) yapılmaktadır. Sınav başvurusunu ve kaydını başvuru merkezlerinden ve internet üzerinden  yapabilirsiniz. Ayrıca sınava girmekle ilgili bir sınırlama yoktur. Yıl boyunca dilediğiniz zaman ve defalarca sınava girebilirsiniz. SAT sınavına genelde 11 ve 12. sınıflarda girmenizi ve en az 1 yıl önceden hazırlanmaya başlamanızı tavsiye ederiz. Mezun olduktan sonra da sınava girmenizde bir engel yoktur.

SAT Matematik, matematik konusunda  sizi test etmek yerine, sizden her türlü durumda en çok güveneceğiniz matematik bilginizi kullanmanızı ister. 

SAT Matematik Soruları , içinde yapacağınız problem çözme ve modellemeyi yansıtmak için tasarlanmıştır:

  • Üniversite matematik, fen ve sosyal bilimler kursları
  • Sahip olduğun işler
  • Kişisel yaşamınız

Örneğin, bazı soruları yanıtlamak için birkaç adım kullanmanız gerekir – çünkü gerçek dünyada işi bitirmek için tek bir hesaplama nadiren yeterlidir.

SAT Matematik Soruları , 58 soru ve genel olarak 2 bölümden oluşmaktadır. Herhangi bir bölümde; temel aritmetik, cebir, geometri ve diğer çeşitli konularda (çoğunlukla veri yorumu ve uygulamalı matematik) soru ile karşılaşabilirsiniz.

  • 20 sorudan oluşan 25 dakikalık bir bölüm – hesap makinesiz,
  • 38 sorudan oluşan 55 dakikalık bir bölüm – hesap makineli,

 

SAT Matematik Konuları

Basic Arithmetic Consepts

Fractions and Decimals

Percents

Ratios and Proportions

Averages

Solving Equations and Inequalities

Word Problems

Lines and Angles

Triangles

Quadrilaterals

Circles

Solid Geometry

Coordinate Geometry

Counting and Probability

Logical Reasoning

Interpretation of Data

Functions and Their Graphs

İstanbul ve Ankara dışından SAT özel derslerini almak isteyen öğrencilerimize ise online ders ile yardımcı olmaktayız. SAT Matematik Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı eğitimle ilgili merak ettiğiniz her türlü konuda Movendus Akademi‘nin uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz.