A Level Özel Ders

Movendus Eğitim olarak amacımız A Level programı sürecinde öğrencilere akademik destek vererek okulda ve sınavlarında başarılı olmalarını sağlamak ve hedeflediği okullara hazırlamaktır. A Level Özel Ders programlarımız ile alanında uzman hocalarımız, müfredat konularını öğrencimizin anlayacağı metotlarla öğretmekte, sınavlarda çıkacak soru tarzları üzerinden örnek sorular çözerek bilgilerinin kalıcı olmasını sağlamaktadır. 

A Level Özel Derslerinizi isterseniz ofisimizde isterseniz online olarak alabilirsiniz. Talep etmeniz halinde hocalarımızla tanışmak ve seviyenizle ilgili bir değerlendirme yapabilmek adına ihtiyaç duyduğunuz alandaki hoca ile ücretsiz bir demo ders yapabilirsiniz. Dersleri 3-4 kişilik VIP gruplar halinde veya birebir İstanbul ve Ankara ofisimizde alabilirsiniz. Online dersleri hocalarımızın durumuna göre haftanın her günü ve her saatinde alabilirsiniz.

A Level Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden aşağıdaki formu doldurarak veya iletisim@movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. 

A Level Nedir ?

A Level,  İngiltere’de lise seviyesinde ve üniversite öncesinde 16-19 yaşındaki öğrencilere sunulan 2 yıllık eğitim programıdır. Yani İngiliz Lise Diploması olarak da adlandırılabilir. Bu programdan mezun olan öğrenciler İngiltere’de üniversitelere doğrudan başvuruda bulunabilirler. Bu programa başlayabilmeniz için İngilizce bilginizin iyi derecede olması gerekmektedir. Genelde IELTS notunuzun 5 veya 5,5 puan olması beklenir. 

2 yıl süren bu eğitim iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde Advanced Subsidiary (AS) denilen tamamlayıcı eğitimler alınır.  İlk bölümde alınan eğitimlerin bir kısmı ikinci bölümde devam ettirilir. 2 yılı başarı ile tamamlayanlar A Level yeterliliğini almaya hak kazanırlar. Öğrenciler öğrendim gördükleri 2 yıl boyunca en az 3 ders almak zorunda olup, ortalama olarak 5 ders alarak mezun olurlar. Derslerini başarıyla tamamlayan öğrenciler,diplomalarını da derslere göre alırlar. Eğitim süresince seçilecek dersler, hedeflenen üniversite ve bölüme göre belirlenir.

Öğrenciler bu programın başında, hedeflerini iyi belirlemeli ve derslerini ona göre seçmelidirler. Yanlış veya eksik ders seçimleri üniversiteye yerleşmelerinde karşılarına bir problem olarak çıkabilir. Üniversiteler, genellikle öğrencinin en az 3 dersten A Level diplomasına sahip olmasını şart koşmaktadırlar.Bu programı başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenciler dünyanın önde gelen üniversitelerinden burs alma imkanına da sahip olabilirler.

A Level ve yurtdışı eğitim hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Movendus Akademi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

A Level Diploması

A Level diploması, uluslararası geçerliliğe sahip, başta İngiltere, Galler, İrlanda, İskoçya ve Yani Zelanda olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde de halen kullanılmakta olan bir sertifikasyondur. Dünyanın önde gelen pek çok üniversitesi ( Oxford, Cambridge, LSE, Stanford, Yale, MIT, Harvard vs) bu diplomayı tanımaktadır. 

Türkiye’de bazı liseler A Level diploması vermekte olup MEB müfredatının yanında bir de bu programa ait dersler alınmaktadır. İngiltere’de okumak isteyen öğrenciler eğer A Level veya IB programından mezun değiller ise geçiş yılı olarak adlandırılan Foundation’ı okumak zorundadırlar. Çünkü Türkiye’den ve Dünya’nın bir çok yerinden gelen öğrencilerin yeterliliklerinin olmadığını ve İngiliz eğitim sistemiyle uyumlu hale gelebilmeleri için Foundation’ı okumaları gerekmektedir. Hatta bazı üniversiteler Foundation’ı da kabul etmezler ve doğrudan uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomaya sahip olmanızı isterler.

Türkiye’de bu programa katılan öğrenciler oldukça zorlanmakta olup takviye derslere ihtiyaç duyarlar. Genelde özel ders veya kurslarla eksikliklerini gidermeye çalışırlar.