AP Biyoloji Özel Ders

AP (Advanced Placement) programı ve sınavları, Amerika’da ve dünyada 60’tan fazla ülkede üniversiteler tarafından tanınan bir programdır. AP Biyoloji Özel Ders ihtiyaçlarınız Movendus Eğitim’in alanında uzman  ve tecrübeli hocaları tarafından karşılanmaktadır. Hocalarımız Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun olup, SAT ve AP gibi yurt dışı eğitim sınavları müfredat ve soru tekniklerine oldukça hakimdirler. Hocalarımızla yapacağınız tanışma ve değerlendirme dersi sonrasında, size uygun kişisel bir ders çalışma programı oluşturulmakta ve bu program sıkı bir şekilde uygulanmaktadır.

Dersleri 3-4 kişilik VIP gruplar halinde veya birebir İstanbul ve Ankara ofisimizde alabilirsiniz. Talep eden öğrencilerimize birebir online olarak bu alanda tecrübeli hocalarımız tarafından özel ders verilmektedir. Online dersleri hocalarımızın durumuna göre haftanın her günü ve her saatinde alabilirsiniz.

Özel ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve eksik oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız. Ayrıca hocalarımız tarafından ders işleme esnasında geçmiş yıllardaki  AP sınavlarında çıkmış soruların çözümleri de yapılmaktadır. Movendus Eğitim farkıyla AP sınavlarına hazırlanan öğrencilere söz konusu çıkmış sorular ücretsiz olarak  da verilmektedir.

AP Biyoloji

Collegeboard tarafından yaklaşık 30 dersten AP sınavı yapılmaktadır. AP Biyoloji de bu sınavlardan bir tanesidir. Öğrenciler hedefledikleri üniversitenin ve bölümün şart olarak istedikleri derslerin sınavlarına girerek başarılı olmaya çalışırlar. Herkes, tüm sınavlara girmek zorunda değildir.Örneğin; Tıp Fakültesi, Biyomedikal gibi bir bölümde okumak istiyorsanız AP Biyoloji sınavına girip başarılı bir not almanız gerekmektedir. AP sınavlarında başarılı olan öğrenciler hem üniversitelere başvuru sürecinde diğer  öğrencilere göre daha avantajlı olurlar. Hem de kabul aldıkları üniversitede eğitime başladıklarında ilgili dersten muaf olma seçeneğine sahip olurlar.

AP Biyoloji sınavı yılda sadece bir kez Mayıs ayında yapılmakta ve sonucu Temmuz ayında açıklanmaktadır. Puanlama 1 ile 5 arasında yapılmakta ve minimum 3 puan alınması gerekmektedir. Hocalarımızın amacı tüm öğrencilerimizin en yüksek not alan 5 puan almasını sağlamaktır.

AP Biyoloji sınavı, çoktan seçmeli  ve ucu açık cevaplı soruların olduğu iki bölümden oluşmaktadır. Çoktan seçmeli bölümde, 6 tanesi boşluk doldurma soruları ile birlikte 69 soru ; açık uçlu cevaplı bölümde 8 soru sorulmaktadır. İki bölümün toplam puanlamaya etkisi yarı yarıya olmaktadır. Fakat ucu açık soruların puan ağırlıkları arasında ufak farklılıklar vardır. 

Detaylı sınav takvimini incelemek için lütfen AP testini hazırlayan Collegeboard’un websitesini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul ve Ankara dışından AP özel derslerini almak isteyen öğrencilerimize ise online ders ile yardımcı olmaktayız. AP Biyoloji Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı eğitimle ilgili merak ettiğiniz her türlü konuda Movendus Akademi‘nin uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz.