AP Calculus AB-BC Özel Ders

AP (Advanced Placement) programı ve sınavları, Amerika’da ve dünyada 60’tan fazla ülkede üniversiteler tarafından tanınan bir programdır. AP Calculus AB-BC Özel Ders ihtiyaçlarınız Movendus Eğitim’in alanında uzman  ve tecrübeli hocaları tarafından karşılanmaktadır. Hocalarımız Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun olup, SAT ve AP gibi yurt dışı eğitim sınavları müfredat ve soru tekniklerine oldukça hakimdirler. Hocalarımızla yapacağınız tanışma ve değerlendirme dersi sonrasında, size uygun kişisel bir ders çalışma programı oluşturulmakta ve bu program sıkı bir şekilde uygulanmaktadır.

Dersleri 3-4 kişilik VIP gruplar halinde veya birebir İstanbul ve Ankara ofisimizde alabilirsiniz. Talep eden öğrencilerimize birebir online olarak bu alanda tecrübeli hocalarımız tarafından özel ders verilmektedir. Online dersleri hocalarımızın durumuna göre haftanın her günü ve her saatinde alabilirsiniz.

AP Nedir ?

AP derslerini alıp, sınavlarda başarılı olan öğrenciler hem üniversitelere başvuru sürecinde standart başvuru yapan öğrencilere göre daha avantajlı olurlar, hem de üniversiteye başladıklarında başlangıç seviyesinde verilen derslerden muaf olma şansını elde ederler. Dolayısıyla AP almış öğrenciler üniversite eğitimleri süresince ciddi derecede zaman kazanarak çift-anadal (double-major) ve/veya yan dal (minor) programlarına da geçiş yapabilirler. Ayrıca eğer yüksek AP sınavı notlarına sahipseniz, ABD’de, Kanada ve İngiltere’de yer alan kolej ve üniversitelere kabul alabilme ve üniversiteye yerleşebilme imkanınız artmaktadır.

Collegeboard tarafından yaklaşık 30 dersten AP sınavı yapılmaktadır. Bunlardan bazıları Calculus AB/BC, Macroeconomics, Microeconomics, Biology, Chemistry, Psysics, English Literature, Human Geography, Psychology ve Computer Science gibi alanlardadır. Sayısal ve sözel derslerden AP sınavları sayesinde hem kredi kazanabilir hem de burs bulmanız konusunda oldukça avantajlı bir duruma geçebilirsiniz. AP sınavı iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde çoktan seçmeli ve kısa cevaplı sorular bulunmaktadır. İkinci bölümde ise kompozisyon şeklinde öğrencilerin yorumlama, anlama ve aktarma seviyesi ölçen kompozisyon soruları bulunmaktadır.AP sınavları yılda sadece bir kez Mayıs ayında  yapılmakta ve sonucu Temmuz ayında açıklanmaktadır. Puanlama 1 ile 5 arasında yapılmakta ve minimum 3 puan alınması gerekmektedir. Detaylı sınav takvimini incelemek için lütfen AP testini hazırlayan Collegeboard’un websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Özel ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve eksik oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız. Ayrıca hocalarımız tarafından ders işleme esnasında geçmiş yıllardaki  AP sınavlarında çıkmış soruların çözümleri de yapılmaktadır. Movendus Eğitim farkıyla AP sınavlarına hazırlanan öğrencilere söz konusu çıkmış sorular ücretsiz olarak  da verilmektedir.

İstanbul ve Ankara dışından AP özel derslerini almak isteyen öğrencilerimize ise online ders ile yardımcı olmaktayız. AP Calculus AB-BC Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı eğitimle ilgili merak ettiğiniz her türlü konuda Movendus Akademi‘nin uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz.