AP Macroeconomics Özel Ders

AP (Advanced Placement) programı ve sınavları, Amerika’da ve pek çok ülkede üniversiteler tarafından tanınan bir programdır. AP Macroeconomics Özel Ders ihtiyaçlarınız talep etmeniz halinde Movendus Eğitim’in alanında uzman ve bilgi birikimi yüksek hocaları tarafından karşılanmaktadır. Eğitimcilerimiz, Boğaziçi, ODTÜ, Bilkent, Sabanacı gibi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun olup, A level, IB ve AP gibi yurt dışı eğitim programları ve sınavlarına hakimdirler. İstediğiniz dersleri 3-4 kişilik VIP gruplar halinde veya birebir İstanbul ve Ankara ofisimizde alabilirsiniz. Ayrıca talep eden öğrencilerimize birebir online olarak da bu alanda tecrübeli hocalarımız tarafından özel ders verilmektedir. Online dersleri hocalarımızın durumuna göre haftanın her günü ve her saatinde alabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçen öğrencilerimizi, öncelikle hocalarımızla tanıştırarak ücretsiz bir demo ders düzenliyoruz. Daha sonrasında ilgili hocamız, size uygun kişisel bir ders çalışma programı oluşturmakta ve bu programı disiplinli bir şekilde uygulamaktadır.

Özel ders programlarımız ile öğrencilerimizi disiplinli bir şekilde takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili ayrıntılı bilgilendirme yapmaktayız. Eğitimcilerimiz tarafından hazırlanan raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve eksik oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız.

AP Macroeconomics

AP Macroeconomics, Collegeboard tarafından düzenlenen sınavlardan bir tanesidir. Öğrenciler hedefledikleri üniversitenin ve bölümün özelliklerine göre AP sınavlarına girerler. Girdiği AP dersinin sınavında başarılı olan öğrenciler hem üniversitelere başvuru sürecinde hem de üniversiteye kabul sonrası süreçte avantajlı olurlar. Çünkü kabul aldıkları üniversitede eğitime başladıklarında, sınavında başarılı oldukları  dersten muaf olma seçeneğine sahip olurlar.

Bu sınav yılda sadece bir kez Mayıs ayında yapılmaktadır. Ayrıntılı sınav takvimini ve başvuru sürecini incelemek için lütfen AP testini hazırlayan Collegeboard’un websitesini ziyaret edebilirsiniz. 2021 AP Macroeconomics sınav tarihi 10 mayıs pazartesi günü olarak belirlenmiştir.

Sınavın genel puanlaması 1 ile 5 arasında yapılmakta ve minimum 3 puan alınması gerekmektedir. Movendus Eğitim’in amacı tüm öğrencilerimizin en yüksek not alan 5 puan almasını sağlamaktır.

AP Macroeconomics sınavı, iki kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısım, çoktan seçmeli sorulardan oluşmakta ve 70 dakika süresi bulunmaktadır. Bu kısımda 60 tane soru bulunmaktadır. Her sorunun puan derecesi aynıdır. Birinci kısmın toplam puanlama içerisinde etkisi 3 te 2 kadardır. İkinci kısımda açık uçlu, yazılı sorular bulunmaktadır. Bu kısmın süresi 60 dakikadır ve 3 tane soru sorulmaktadır. Bu kısmın toplam puanlama içerisinde etkisi 3 te 1 kadardır.

AP Macroeconomics Sınav İçeriği

  • Unit 1: Basic Economic Concepts
  • Unit 2: Economic Indicators and the Business Cycle
  • Unit 3: National Income and Price Determination
  • Unit 4: Financial Sector
  • Unit 5: Long-Run Consequences of Stabilization Policies
  • Unit 6: Open Economy—International Trade and Finance

 

AP Macroeconomics Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı eğitimle ilgili merak ettiğiniz her türlü konuda Movendus Akademi‘nin uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz. İstanbul ve Ankara dışından AP özel derslerini almak isteyen öğrencilerimize ise online ders ile yardımcı olmaktayız.