AP ÖZEL DERS

AP (Advanced Placement) programı ve sınavları, Amerika’da ve dünyada 60’tan fazla ülkede üniversiteler tarafından tanınan bir programdır. AP Özel Ders ve AP Kurs ihtiyaçlarınız Movendus Eğitim’in alanında uzman ve tecrübeli hocaları tarafından karşılanmaktadır. Hocalarımız Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun olup,AP, IB, SAT ve A Level gibi yurt dışı eğitim sınavları müfredat ve soru tekniklerine oldukça hakimdirler. Hocalarımızla yapacağınız tanışma ve değerlendirme dersi sonrasında, size uygun kişisel bir ders çalışma programı oluşturulmakta ve bu program sıkı bir şekilde uygulanmaktadır. Dersleri isterseniz 4 kişilik VIP gruplar halinde kurs olarak veya birebir özel ders olarak İstanbul ve Ankara ofisimizde alabilirsiniz.  Talep eden öğrencilerimize birebir online veya 2-3 kişilik VIP kurs olarak bu alanda tecrübeli hocalarımız tarafından ders verilmektedir. Online dersleri sizin ve hocalarımızın durumuna göre haftanın her günü ve her saatinde alabilirsiniz.

AP derslerini alıp, sınavlarda başarılı olan öğrenciler hem üniversitelere başvuru sürecinde standart başvuru yapan öğrencilere göre daha avantajlı olurlar, hem de üniversiteye başladıklarında başlangıç seviyesinde verilen derslerden muaf olma şansını elde ederler. Dolayısıyla AP almış öğrenciler üniversite eğitimleri süresince ciddi derecede zaman kazanarak çift-anadal (double-major) ve/veya yan dal (minor) programlarına da geçiş yapabilirler. Ayrıca eğer yüksek AP sınavı notlarına sahipseniz, ABD’de, Kanada ve İngiltere’de yer alan kolej ve üniversitelere kabul alabilme ve üniversiteye yerleşebilme imkanınız artmaktadır.

 

Collegeboard tarafından 38 dersten AP sınavı yapılmaktadır. Bunlardan bazıları Calculus AB/BC, Macroeconomics, Microeconomics, Biology, Chemistry, Psysics, English Literature, Human Geography, Psychology ve Computer Science gibi alanlardadır. Her dersin kendine özgü müfredat ve sınav yapısı bulunmaktadır. Movendus Eğitim hocaları tarafından verilen AP Özel Ders veya AP kurs ile her derse özel tekniklerle hazırlanma fırsatına sahip olacaksınız. 

Movendus Eğitim İle AP Özel Ders

AP sınavının her branşında özel ders veya kurs programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve eksik oldukları konulara önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız.

AP Sınav Puanlaması 1 ile 5 arasında yapılmakta ve minimum 3 puan alınması gerekmektedir. Bizim amacımız tüm öğrencilerimizin aldıkları derslerin sınavlarından en yüksek skor olan 5 puan almalarını sağlamaktadır. Ayrıca AP programı uygulayan okullarda öğrenim gören öğrencilerimizin okul derslerindeki notlarını da yükseltmelerine destek oluyoruz.

Movendus Eğitim olarak amacımız, AP hazırlık süreçlerinde öğrencilere akademik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve hedeflediği okullara hazırlamaktır. AP Özel Ders veya AP Kurs almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

AP Sınav Soruları

Sayısal ve sözel derslerden AP sınavları sayesinde hem kredi kazanabilir hem de burs bulmanız konusunda oldukça avantajlı bir duruma geçebilirsiniz. AP sınav soruları iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde çoktan seçmeli ve kısa cevaplı sorular bulunmaktadır. İkinci bölümde ise kompozisyon şeklinde öğrencilerin yorumlama, anlama ve aktarma seviyesi ölçen kompozisyon soruları bulunmaktadır.

AP Sınav Soruları , College Board tarafından alanında uzman üniversite hocaları ve AP müfredatı uygulanan okullarda eğitimcilik yapmış tecrübeli hocalardan oluşan bir heyet tarafından hazırlanmaktadır.

Movendus Eğitim den alınan ders ve kurslarda AP sınav örneği ve geçmiş yılların çıkmış sorularının çözümleri de yapılmaktadır.

Movendus Eğitim olarak amacımız, AP hazırlık süreçlerinde öğrencilere akademik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve hedeflediği okullara hazırlamaktır. AP Özel Ders veya AP Kurs almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı eğitim fırsatları hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız lütfen Movendus Akademi yi ziyaret ediniz.