BOCCONİ TEST ÖZEL DERS

1902 yılında İtalya’nın Milano şehrinde kurulan Bocconi Üniversitesi, Avrupa’nın işletme ve ekonomi alanındaki en iyi üniversitelerinden birisidir. Bu üniversitede eğitim almak isteyen öğrenciler, üniversite tarafından düzenlenen sınava girip başarılı olmak zorundadırlar. Bu sınav tamamen kendine has özelliklere sahip olmakla birlikte sınava yönelik özel çalışma gerektirmektedir. Bocconi Test ile ilgili özel ders ve kurs ihtiyaçlarınız Movendus Eğitim’in alanında uzman ve tecrübeli hocaları tarafından karşılanmaktadır.

Eğitim kadromuz Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden başarıyla mezun olmuş hocalardan oluşmaktadır. Ayrıca hocalarımız yurtdışı eğitime yönelik sınavlar konusunda alanında tecrübeli kişilerdir.  Movendus Eğitime ders talebiyle ulaşan öğrencilerle ilgili branştaki hocamız öncelikle bir deneme dersi yapmaktadır. Hocamız, bu derste öğrenciye ders işleme metodlarıyla ilgili bilgiler vermektedir. Daha sonrasında, öğrenciye uygun kişisel ders programı oluşturulmakta ve bu program sıkı bir şekilde uygulanmaktadır.

Dersleri isterseniz 3-4 kişilik VIP gruplar halinde kurs olarak veya birebir özel ders olarak İstanbul ve Ankara ofisimizde alabilirsiniz. Talep eden öğrencilerimize birebir online olarak hocalarımız tarafından ders verilmektedir. Online dersleri sizin ve hocalarımızın durumuna göre haftanın her günü ve her saatinde alabilirsiniz.

Bocconi testinin amacı, bazı özel yeteneklere sahip olan, karşılaştıkları sorunlarla ve zorluklarla esneklik ve iyi organizasyon becerileriyle başa çıkabilecek adayları seçmektir. Özellikle aday öğrencilerin nicel konular üzerinde çalışmak için beceri ve yeteneklerini göstermeleri gerekmektedir.

Bocconi Test Soruları

Bocconi Test içeriğinde 4 farklı alanda,  toplam 50 adet çoktan seçmeli soru bulunmaktadır. Bu test genel olarak öğrencilerin akıl yürütme ve problem çözme yeteneklerini ölçmektedir. Sınav için ayrılan toplam süre 75 dakikadır.

Test şu dört bölümden oluşmaktadır.

Mantık:  Mantıksal sorular, sorunun doğru bir şekilde çözülmesi için ilgili ve alakasız bilgiler arasında nasıl ayrım yapılacağını bilerek kişinin bilgiyi mantıklı bir şekilde akıl yürütme ve analiz etme yeteneğini değerlendirmek için hazırlanmıştır. Bu sorular, çalışma sırasında öğrenilen belirli kavramlara dayanmaz. Ancak mantıksal akıl yürütmenin çapraz becerilerini test ederler. (15 Soru)

Matematik: Matematikteki belirli sorular, genel olarak lise boyunca kapsanan konularla ilgilenir. Ve akıl yürütme yoluyla çözülebilir olarak kabul edilir.  ( 15 Soru )

  • Temel istatistiksel terimlerle verilen bilgileri anlamak.
  • 1. veya 2. derece denklemler veya basit üstel denklemler gerektiren basit somut problemlerin çözümü.
  • Basit doğrusal denklemler.
  • Problem çözümlerinin basit sayımı.
  • Temel sayısal hesaplamalar.
  • Basit eşitsizlik çözümü.
  • Temel olasılık problemleri. 
  • Basit geometri problemleri.
  • Temel mantık problemleri.
  • Paragraffların yorumlanması.

Okuduğunu Anlama: Paragrafları anlamanızı ve içerdiği bilgileri değerlendirme yeteneğinizi ölçmek için hazırlanmış sorulardan oluşmaktadır. Özellikle bu bölümü dikkatlice okumalısınız. Sorular ilgili paragraftan sonra gelecektir. Bunları doğru bir şekilde yanıtlayabilmek için, metnin anlamını ve içeriğini tam olarak anlamalısınız. Bu sorulardan bazıları, açıkça sunulan bilgileri kavrayışınızı değerlendirmek için tasarlanmıştır. Ayırca diğer kısmı da örtülü kısımla ilgili olacaktır. ( 13 Soru )

Sayısal Akıl Yürütme: İleri matematik bilgisi gerektirmez. Çünkü amaç, problemi öncelikle akıl yürütme yoluyla ve size verilen verilere dikkat ederek çözmek olacaktır.  Çoğu zaman, en büyük zorluk bir çizelgeyi veya tabloyu doğru okuyabilmek, anlamak ve kritik olan bilgiler ile problemi çözmek için gereksiz olan bilgiler arasında ayrım yapmaktır. (7 Soru)

Bocconi Test içerisinde her bir doğru soru karşılığında 1 puan kazanırsınız. Fakat yanlış sorular sizden 0,2 puan kaybettirmektedir. Boş bırakılan ve cevaplandırılmayan sorular herhangi bir kayba neden olmamaktadır. Toplam puanı 17’den düşük olan adayların notları seçim sürecinde dikkate alınmayacaktır.

Bocconi Test Ne Zaman Yapılmaktadır ?

Bocconi Test bir eğitim öğretim yılı içerisinde 3 kere düzenlenmektedir. Genelde Ekim, Şubat ve Nisan aylarında yapılmaktadır.

Bocconi Test e girmek isteyen öğrenciler 100 euro sınav ücreti ödemek zorundadırlar.

Movendus Eğitim’den alınan ders ve kurslarda Bocconi Test örneği verilmektedir. Ve geçmiş yılların çıkmış sorularının çözümleri de yapılmaktadır.

Movendus Eğitim olarak amacımız, Bocconi Test hazırlık süreçlerinde öğrencilere destek vererek sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve hedeflediği okullara hazırlamaktır. Siz de bu alanda özel ders veya kurs almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı eğitim fırsatları hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız lütfen Movendus Akademi yi ziyaret ediniz.