GMAT Özel Ders

Management Admission Test (GMAT), MBA gibi lisansüstü programlara kabul edilmek için gerekli bir sınavdır. Sınav, ingilizce yazılı olarak belirli analitik, yazma, nicel, sözel ve okuma becerilerini değerlendirmeyi amaçlayan bir bilgisayar uyarlamalı testtir. GMAT Özel Ders ihtiyaçlarınız Movendus Eğitimi’nin alanında uzman hocaları tarafından karşılanmaktadır. İsterseniz birebir ofisimizde, isterseniz online olarak özel ders alabilirsiniz.

GMAT sınavı sayısal (quantitative), sözel (verbal) ve komposizyon (analytical writing) olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Sınav sırasında sorular zorluk derecesine göre ayrılarak sorulmaktadır. Sorular, GMAT soru bankasından otomatik olarak seçilecek ve ekranda birer birer görünecektir. Her soru için bir cevap hakkınız vardır ve geri dönüp cevabınızı düzeltmeniz mümkün değildir.

İlk soru her zaman orta derecede zor olacak, takip eden soruların seviyesi bir önceki cevabınıza göre belirlenecektir. Seviyenizi belirlemek için bilgisayar birkaç tane çok zor ve çok kolay soru soracaktır. Herhangi bir soruyu yanlış cevaplamanız halinde bir sonraki soru size daha kolay gelecek bir seviyede olacaktır.

GMAT, yurt dışında işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda eğitim veren çoğu okulun yüksek lisans, MBA veya doktora yapacak öğrencilerden istedikleri, bilgisayar üzerinde uygulanan bir testtir.

GMAT sınavı Educational Testing Service (ETS) tarafından uygulanmaktadır.

GMAT Sınavı’nın Yapısı

GMAT sınavı Sayısal (Quantitative), Sözel (Verbal) ve Yazma Becerisi (Analytical Writing Assessment)olarak 3 ayrı çoktan bölümden oluşmaktadır.

  1. Sözel Bölüm (Verbal) :Sözel Bölüm Cümle Düzeltme (Sentence Correction), Eleştirel Akıl Yürütme (Critical Reasoning), Okuduğunu Anlama (Reading Comprehension) olarak 3 alt bölümden oluşmaktadır.  Bu bölümde cevaplamanız  gereken soru sayısı 41’dir ve 75 dakika süreniz bulunmaktadır.
  2. Sayısal Bölüm (Quantitative) :Sayısal Bölüm Veri Yeterliliği (Data Sufficiency) ve Problem Çözme (Problem Solving) olarak 2 alt bölümden oluşur ve 75 dakika süreniz bulunmaktadır. Bu bölümde cevaplamanız gereken soru sayısı 37’dir.
  3. Analitik Bölüm (Analytical Writing Assessment) :Yazma becerinizin ölçüldüğü testtir ve yaklaşık 30 dakika süreniz bulunmaktadır.

Movendus Eğitim olarak amacımız, GMAT hazırlık süreçlerinde öğrencilere özel dersler vererek sınavda başarılı olmalarını sağlamak ve yurtdışında yüksek lisans başvuru süreçlerinde başarılı bir profil çizmelerini sağlamaktır.  GMAT Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.