GRE ÖZEL DERS

GRE, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde (Türkiye dahil) İngilizce eğitim veren üniversitelerdeki mühendislik ve sosyal bilimler başta olmak üzere yüksek lisans ve doktora eğitimi alabilmek için girilmesi gereken bir sınavdır. GRE Özel Ders ihtiyaçlarınız Movendus Eğitim’in alanında uzman hocaları tarafından karşılanmaktadır. İsterseniz birebir ofisimizde isterseniz online olarak özel ders alabilirsiniz.

GRE Sınavı Educational Testing Service (ETS) tarafından uygulanmaktadır.

Sınav iki farklı başlık altında uygulanmaktadır.

●     GRE General Test 

●     GRE Subject Test 

GRE General Test; genel kapsamlı bır sınav olup GRE sınavı kabul koşulu olarak belirlenmiş olan tüm yüksek lisans ve doktora programlarına başvuran öğrenciler tarafından alınması gerekmektedir.

GRE Subject Test aşağıda verilen 8 bilim dalında Lisansüstü öğrenim görmek isteyenlerin seçtikleri alandaki yeterliliğini ölçmek için yapılmaktadır. Bazı öğretim kurumları General Test ile birlikte Subject Testin de alınmasını istemektedir.

  • Matematik GRE Subject Testi
  • Biyokimya, Hücre ve Moleküler Biyoloji GRE Subject Testi
  • Biyoloji GRE Subject Testi
  • Kimya GRE Subject Testi
  • Bilgisayar Bilimi GRE Subject Testi
  • İngiliz Edebiyatı GRE Subject Testi
  • Fizik GRE Subject Testi
  • Psikoloji GRE Subject Testi

Sınav 3 çoktan seçmeli bölüm (Sayısal, Sözel, Analitik) ve kompozisyon bölümlerinden oluşmaktadır.

Kompozisyon bölümünde 2 soru sorulmaktadır. İlk soruda, 45 dk. süresi olan bir konu üzerindeki yorumların sorulmaktadır. İkinci soru da bir argüman üzerinde akıl yürütmenizin istendiği 30 dk.süresi olan bir bölümdür.

GRE sınavının öğrencilerden bekledikleri; odaklanma yeteneği, temel dil bilgisi , mantık , matematik , kavrama ve akıl yürütme becerisi, problem çözme yetkisi ve bu yetenekleri belirli bir zaman diliminde etkin bir şekilde kullanabilmeleridir.

Sözel ve Sayısal bölümlerinin değerlendirmeleri hemen yapılmaktadır. Fakat kompozisyon bölümünün değerlendirmesi resmi sonuçlarla açıklanmaktadır. Sözel ve Sayısal bölümlerinin notlandırılması: 0 – 60 not aralığıdır. Sınavın tamamının notlandırılması: 200 – 800 arasındadır. Kompozisyon bölümünde notlandırma ise 0 – 6 arasındadır ve diğer bölümlerden ayrı değerlendirilir.

Movendus Eğitimolarak amacımız, GRE hazırlık süreçlerinde öğrencilere özel dersler vererek sınavda başarılı olmalarını sağlamak ve yurtdışında yüksek lisans başvuru süreçlerinde başarılı bir profil çizmelerini sağlamaktır. GRE Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.