IB Fizik Özel Ders

IB Fizik Özel Ders ihtiyaçlarınız Movendus Eğitim’in alanında uzman hocaları tarafından karşılanmaktadır. Özel dersinizi isterseniz ofisimizde birebir veya 3-4 kişilik sınıflarda, isterseniz online olarak alabilirsiniz. Movendus Eğitim olarak amacımız, IB programı sürecinde öğrencilerimize akademik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve hedeflediği okullara hazırlamaktır.

Movendus Eğitim’den ders talebinde bulunan öğrencilerimizle ilk aşamada ücretsiz demo ders yaparak, hem hocalarımızla tanışma fırsatı hem de dersin işlenişi hakkında bilgi verilmektedir. Öğrencilerimiz derslere devam etmek istedikleri takdirde, öncelikle deneme sınavları ile eksiklikleri tespit edilerek, kişiye özel bir ders planı oluşturulmaktadır. IB Fizik Özel Ders desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca en yüksek IB puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında fiziğin evrenselliği, çok kültürlülüğü ve tarihî bilincini öğrenciye kazandırarak uluslararası boyutu kavramalarını ve fizik bilimini severek öğrenmelerini sağlıyoruz.

IB Pyhsics

IB Pyhsics dersleri, High Level (HL) ve Standard Level (SL) olarak sunulmaktadır. SL Fizik ders içeriği, High Level içeriğine göre daha az sayıda konu içermektedir. SL ve HL arasındaki ayrım, genişlik ve derinliktir. IB programı içerisinde SL Fizik, 150 saatlik bir ders programı öngörmekte iken; HL Fizik, 240 saatlik bir ders programı içermektedir. Öğrenciler bu derste hem harici (externally) hem de dahili (internally) olarak değerlendirilir. Hem SL hem de HL’de ortak olan temel beceriler ve etkinlikler olsa da, HL’deki öğrencilerin bazı konuları daha derinlemesine çalışmaları, ek konuları incelemeleri gerekmektedir. Dahili değerlendirme, nihai değerlendirmenin% 20’sini oluşturmaktadır.

Harici değerlendirme ise üç yazılı belgeden oluşur. Kağıt 1’de 30 (SL’de) veya 40 (HL’de) çoktan seçmeli soru var. Kağıt 2, temel (ve HL’deki Ek Yüksek Seviye (AHL) materyali) hakkında kısa cevaplı ve genişletilmiş yanıtlı sorular içermektedir. Kağıt 3’ün iki bölümü vardır; Bölüm A, bir veriye dayalı soru ve çekirdek (ve HL’deki AHL materyali) üzerinde deneysel çalışma üzerine birkaç kısa yanıtlı soru içerir. Bölüm B, dört seçeneğin her birinden kısa yanıtlı ve geniş yanıtlı sorular içerir.

IB Fizik Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı eğitimle ilgili merak ettiğiniz her türlü konuda Movendus Akademi‘nin uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz.