IB Kimya Özel Ders

IB Kimya Özel Ders ihtiyacı olan öğrencilerimize, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden mezun, alanında uzman hocalarımızla destek oluyoruz. Movendus Eğitim’den ders talebinde bulunan öğrencilerimizle ilk aşamada ücretsiz demo ders yaparak, hem hocalarımızla tanışma fırsatı hem de dersin işlenişi hakkında bilgi verilmektedir. Öğrencimiz, derslere devam etmek isterse, öncelikle deneme sınavları ile eksiklikleri tespit edilerek, kişiye özel bir ders planı oluşturulmaktadır.

IB Kimya Özel ders isterseniz ofisimizde birebir veya 3-4 kişilik sınıflarda veya online olarak alabilirsiniz. IB programı yoğun ve zorlu bir süreç olmakla birlikte bu programı yüksek notlarla tamamlayan öğrencilerin yurt dışındaki üniversitelerden kabul alma ve burs kazanma şansının arttığı unutulmamalıdır. Dolayısıyla bu programla eğitim gören öğrencilerimizin okul dışında da derslerini disiplinli ve sistemli bir şekilde çalışmaları çok önemlidir. Movendus Eğitim olarak amacımız, IB programı sürecinde öğrencilerimize akademik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve diploma notlarını yüksek tutmalarını sağlamaktır. Biz, öğrencilerimizin başarısını kendi başarımız olarak görmekteyiz.

IB Chemistry

IB programı içerisindeki sınavlar 1 ila 7 arasında notlandırılmaktadır . 6 ve 7’nin harf notu karşılığı A olarak belirlenmiştir. 4 ve üzeri notlar ise geçer olarak kabul edilmektedir. IB Diploma programı içerisinde 4.grupta Fen Bilimleri dersleri yer almaktadır. Bu derslerde, öğrencilerin laboratuvar, saha çalışmaları başta olmak üzere çeşitli etkinliklerle araştırma ve analiz becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. IB Chemistry dersi de bu grup içerisinde yer almaktadır. Bu dersin % 80’i harici ve kalan% 20’si dahili olarak değerlendirilir. Eğitimlerini medikal, tıp, kimya mühendisliği ve biyoloji gibi alanlarda devam ettirmek isteyen öğrencilerin bu dersi HL olarak almalarını tavsiye etmekteyiz. 

IB Chemistry dersinin değerlendirmesi Standart Level (SL) ve Higher Level (HL) için toplam 3 adet sınav ile yapılmaktadır. Paper 1 (yıl sonu notunun SL için %20’ını, HL için ise %20 oluşturur) ve Paper 2 (Yıl sonu notunun SL için %40 ını, HL için ise %36 sını oluşturur), Paper 3 ise (yıl sonu notunun SL için %20’ını, HL için ise %24 ünü oluşturur) sınavları yapılmakta olup sadece Paper 1 çoktan seçmeli diğer sınavlar ise yazılıdır. Ayrıca her dersten olduğu gibi Kimya dersinden de Internal Assessment (IA) yapılır ve yıl sonu notunun hem HL hem de SL için %20 sini oluşturmaktadır. 

Türkiye’nin her yerinden IB Kimya Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı eğitimle ilgili merak ettiğiniz her türlü konuda Movendus Akademi‘nin uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz.