IB Matematik Özel Ders

IB,  3 ile 19 yaş arasındaki öğrencilere eleştirel ve bağımsız düşünmeyi öğretmeye odaklanan uluslararası bir eğitim-öğretim programıdır. Dünya genelinde 150 ülkede 5000’den fazla okulda IB programı uygulanmaktadır. 16-19 yaş aralığındaki öğrenciler için IB Diploma Programı mevcuttur. Bu program, biri matematik olmak üzere 6 ana bölümden oluşmaktadır. Movendus Eğitim olarak, alanında uzman ve tecrübeli hocalarımızla IB Matematik Özel Ders ihtiyaçlarınızı online olarak karşılamaktayız.

IB Diploması alındıktan sonra herhangi bir süre kısıtlaması olmaksızın süresiz olarak ABD, Birleşik Krallık, Almanya, Kanada ve Yeni Zelanda’nın yanı sıra pek çok ülkede geçerlidir.

Türkiye’de IB Diploması’na sahip öğrencilerin yurt dışındaki üniversitelere girişi kolaylaşır ve burs imkânlarından faydalanma olasılığı da artar. Ayrıca ülke içindeki bazı üniversitelerde de ders saydırma, burs imkanları gibi bazı ayrıcalıklara sahip olabilirler.

IB Mathematics

IB Mathematics programı kendi içerisinde de 4 farklı ders olarak sunulmaktadır. Derslerin genel olarak amacı öğrenciye matematiksel düşünceyi kavratmak ve ileride okuyacağı üniversite eğitimine yardımcı bilgiler sağlamaktır. Bu dersler:

IB Mathematics Studies : Finansal matematik, istatistik ve temel matematik konularının en kolay bölümlerinden oluşan konulardır.

IB Mathematics Standard Level (SL) : Bu programın orta seviyede zorluk içeren bölümüdür.

IB Mathematics Higher Level (HL) : Bu programın yüksek seviyede zorluk içeren bölümüdür. Özellikle Matematik, Ekonomi ve Mühendislik bölümlerinde okumak isteyenlerin alması gereken konuları içermektedir.

IB Further Mathematics : Bu programın yüksek seviyede zorluk içeren bölümüdür.

IB bitirme sınavları her sene Mayıs ve Kasım aylarında gerçekleştirilir. Her bir ders için öğrencilere en düşük 1 en yüksek 7 olmak üzere bir not verilir. Tüm bu değerlendirmeler neticesinde en az 24 puan alan öğrenciler diploma almaya hak kazanırlar.

İstanbul ve İzmir dışından IB özel derslerini almak isteyen öğrencilerimize ise online Skype-Zoom dersi ile yardımcı olmaktayız. IB Matematik Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı eğitim fırsatları hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız lütfen Movendus Akademi yi ziyaret ediniz.