IB ÖZEL DERS

Movendus Eğitim olarak amacımız, IB programı sürecinde öğrencilere akademik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve hedeflediği okullara hazırlamaktır. IB Özel Ders ihtiyaçlarınız Movendus Eğitim’in alanında uzman hocaları tarafından karşılanmaktadır. Özel dersinizi isterseniz ofisimizde birebir veya 3-4 kişilik sınıflarda, isterseniz online olarak alabilirsiniz. Ayrıca IB Internal Assessment ve IB Extended Essay larinde de her türlü danışmanlık hizmetini vermekteyiz.

IB özel ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve eksik oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız. İstanbul ve Ankara dışından IB Özel Ders almak isteyen öğrencilerimize online dersler ile yardımcı olmaktayız.

IB diplomasına sahip olan öğrenciler yurtdışında bu diploma ile kabul veren üniversiteler için asgari şartı yerine getirmiş olurlar. Ancak her üniversitenin ve bölümün farklı not ortalaması şartları bulunduğu için üniversitelerin 1.sınıfından başlayabilmeleri için minimum 32 puanı kazanmış olmaları gerekmektedir. Ayrıca bu not ortalaması ülkeden ülkeye, okuldan okula ve bölümden bölüme göre değişiklik göstermektedir. Dünya sıralamasında ilk 50’lerde olan üniversiteler IB notu olarak minimum 38 istemektedir. Programın ağır olması sebebiyle öğrenciler akademik ders desteği alarak notlarını yüksek tutmaya ve girilecek sınavlarda başarılı olmaya odaklanırlar.Biz de Movendus Eğitim olarak öğrencilerimizin istedikleri okullara girebilmeleri için her türlü desteği sağlamaktayız.

International Baccalaureate ( Uluslararası Bakalorya ) Nedir ?

The International Baccalaureate (IB) (Uluslararası Bakalorya) programı, kâr amacı taşımayan, misyonundan güç alan, öğrenci odaklı bir eğitim kuruluşu olarak 1968 yılında İsviçre’de kuruldu. Programın amacı ; lise veya üniversite eğitimini kendi ülkesi dışında sürdüren öğrencilerin ortak bir müfredat program dahilinde eğitimlerine devam edebilmelerini sağlamaktır. Ib Programı, 140 farklı ülkede yaklaşık 4000 okulda uygulanmak yaklaşık 1 milyon öğrenci eğitim almaktadır. Türkiye’de şu anda 49 okul IB programı sunmaktadır. Bu program MEB tarafından resmen tanınmış olmasına rağmen YÖK kapsamında üniversite yerleştirmelerde henüz bir kriter olarak yer alamamıştır. Ancak hemen hemen tüm vakıf üniversiteleri bu diplomaya sahip öğrencilere burs, bölüm değiştirme, ekstra kredi vb farklı kayıt avantajları sunar.

Uluslararası Bakalorya Programı 3-19 yaş aralığındaki öğrenciler için 3 programdan oluşur.

  • İlköğretim Birinci Kademe Programı (PYP) – Türk Ulusal Eğitim sisteminde ilköğretimin ilk 5 senesinde uygulanabilir. Ancak, genel anlamda 3-12 yaş arası öğrenciler içindir.
  • İlköğretim İkinci Kademe Programı (MYP) 11-16 yaş grubu öğrenciler içindir.
  • Diploma Programı (DP) 16-19 yaş grubu öğrenciler içindir. Uluslararası düzeyde üniversiteye giriş sağlayan bir diplomadır. Bu diploma programı genelde 11. ve 12. sınıfı kapsar. 9. ya da 10. sınıfta IB Diploma Programına hazırlık düzeyinde eğitim verilebilir. Bu diploma 100’ü aşkın ülkede binlerce üniversite tarafından tanınmaktadır.

Ülkemizde genel olarak 11. ve 12. sınıflarda IB Diploma Programı uygulanmaktadır. Bu program, akademik olarak 6 ana ders grubundan oluşur. Bunlar; Ana Dil, Yabancı Dil, İnsan ve Toplum Bilimi, Fen Bilimleri (Biyoloji-Kimya-Fizik ) , Matematik, Seçmeli ( Sanat ) dersleridir. Ayrıca öğrencinin üst düzey akademik çalışmaların yanında ayrıca 3 alanda -Bitirme Tezi (Extended Essay), Bilgi Kuramı ( Theory Of Knowledge ) ve Yaratıcılık, Etkinlik, Hizmet (Creativty, Action, Service )- aktif olması gerekir.

IB Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı eğitimle ilgili merak ettiğiniz her türlü konuda Movendus Akademi‘nin uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz.