SAT Biyoloji Özel Ders

SAT sınavı, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki üniversitelere giriş sınavıdır. Bu sınav uluslararası geçerliliğe sahip olmakla beraber ABD vatandaşı öğrenciler için de gereklidir. Türkiye’den Amerika’ya lisans eğitimi almak amacıyla gitmek isteyen öğrencilerin de bu sınava girerek başarılı olmaları gerekmektedir. Ayrıca Türkiye üniversitelerinde eğitim almak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin de aynı şekilde SAT sınavına girmeleri gerekir. Movendus Eğitim olarak alanında uzman hocalarımızla öğrencilerimizin SAT alanındaki başarılarını arttırmayı amaçlıyoruz. SAT Biyoloji Özel Ders ihtiyacı olan öğrencilerimize birebir veya 3-4 kişilik sınıflarda veya online ders imkanı ile gerekli desteği sağlıyoruz.

Sınava çok yakın deneme testleriyle öğrencilerimizin durumunu görmekte, eksikliklerini tespit ederek kişiye özel ders programı uygulanmaktadır.  Ayrıca SAT için çok önemli bir nokta olan sınav stratejisi ve etkili zaman yönetimi gibi konularda da, tecrübeli hocalarımız öğrencilerimize danışmanlık hizmeti vermektedir.

SAT sınavı College Board tarafından düzenlenmektedir. Sınav; Türkiye’de yılda 6 defa ( Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Mayıs ve Haziran) yapılmaktadır. Sınav başvurusunu ve kaydını başvuru merkezlerinden ve internet üzerinden  yapabilirsiniz. Ayrıca sınava girmekle ilgili bir sınırlama yoktur. Yıl boyunca dilediğiniz zaman ve defalarca sınava girebilirsiniz. SAT sınavına  genelde 11 ve 12. sınıflarda girmenizi ve en az 1 yıl önceden hazırlanmaya başlamanızı tavsiye ederiz. Mezun olduktan sonra da sınava girmenizde bir engel yoktur.

SAT sınavı Reasoning Test ve Subject Test olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. SAT I olarak  adlandırılan Reasoning Test bölümü de 3 kısımdan oluşmaktadır. Eleştirel okuma ve yazma, Matematik ve isteğe bağlı olarak Essay bulunmaktadır. SAT  I sınavı 3 saat sürmektedir. İsteğe bağlı olan Essay kısmı için ise ayrıca 50 dakika süre verilmektedir.

Eğer üniversite de başta Moleküler Biyoloji ve Genetik, Tıp ve sağlıkla alakalı diğer bölümleri okumayı düşünüyorsanız SAT Biyoloji sınavını almanızı tavsiye ediyoruz.

SAT Biyoloji sınavı 60 dakika sürmekte olup sınavın tamamı multiple choice (çoktan seçmeli) dir. Sınavda toplam 80 soru sorulmakta olup iyi düzeyde bir biyoloji bilgisinin yanı sıra öğrenmiş olduğunuz bilgileri iyi yorumlayabilme kabiliyetine sahip olmanız gerekmektedir.

SAT Biyoloji sınavları College Board tarafından her yılın Mayıs ayı içerisinde yapılan bir sınavdır. 

2021 AP Biyoloji sınavı Ekim, Kasım, Aralık, Mayıs ve Haziran aylarında yapılmaktadır.

Özel ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve eksik oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız. Ayrıca hocalarımız tarafından ders işleme esnasında geçmiş yıllardaki  SAT’de çıkmış soruların çözümleri de yapılmaktadır. Movendus Eğitim farkıyla SAT sınavlarına hazırlanan öğrencilere söz konusu çıkmış sorular ücretsiz olarak  da verilmektedir.

İstanbul ve Ankara dışından SAT özel derslerini almak isteyen öğrencilerimize ise online ders ile yardımcı olmaktayız. SAT Biyoloji Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı eğitimle ilgili merak ettiğiniz her türlü konuda Movendus Akademi‘nin uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz.