TOLC ÖZEL DERS

TOLC (Test On Line Cisia),  lisans veya yüksek lisans eğitimini İtalya Üniversiteleri’nde almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. Sınav, CISIA isimli Üniversiteler Arası Ortak Kuruluş tarafından düzenlenmektedir. Bu sınav tamamen kendine has özelliklere sahiptir. Dolayıyla,  sınava yönelik özel çalışma çok önemlidir. TOLC özel ders ve kurs ihtiyaçlarınız Movendus Eğitim’in alanında uzman ve tecrübeli hocaları tarafından karşılanmaktadır.

Eğitim kadromuz Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden başarıyla mezun olmuş hocalardan oluşmaktadır. Ayrıca hocalarımız yurtdışı eğitime yönelik sınavlar konusunda alanında tecrübeli kişilerdir.  Movendus Eğitime ders talebiyle ulaşan öğrencilerle ilgili branştaki hocamız öncelikle bir deneme dersi yapmaktadır. Hocamız, bu derste öğrenciye ders işleme metodlarıyla ilgili bilgiler vermektedir. Daha sonrasında, öğrenciye uygun kişisel ders programı oluşturulmakta ve bu program sıkı bir şekilde uygulanmaktadır.

TOLC, şu anda İngilizce içerikli olarak 3 farklı sınav türünde yapılmaktadır. Öğrenciler, İtalya’da öğrenim görmek istedikleri bölüme göre ilgili TOLC sınavına girmelidirler. Sınav sonuçları sınavın hemen bitiminde açıklanmaktadır. Sınav sonuçları ile birlikte üniversitelere başvurular yapılabilmektedir. TOLC sınav sonucundan 50’nin üzerinde puan alan öğrenciler, İtalyan Devlet Üniversitesi’ne başvurmaya hak kazanırlar. Ayrıca, her üniversite başvuranlar arasında sıralama yaparak öğrencileri kabul etmektedir.

Dersleri isterseniz 3-4 kişilik VIP gruplar halinde kurs olarak veya birebir özel ders olarak İstanbul ve Ankara ofisimizde alabilirsiniz. Talep eden öğrencilerimize birebir online olarak hocalarımız tarafından ders verilmektedir. Online dersleri sizin ve hocalarımızın durumuna göre haftanın her günü ve her saatinde alabilirsiniz.

TOLC Sınavları Ne Zaman Yapılmaktadır ?

İtalya’da 50 ye yakın üniversite TOLC sınavıyla öğrenci almaktadır. Sınav, özellikle yaz aylarında çok yakın tarih aralıklarında pek çok defa düzenlenmektedir. Fakat sınavda kontenjan kısıtlaması olması dolayısıyla, girmek istediğiniz sınava en az 1 ay öncesinden başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.Bununla birlikte, TOLC sınavına girmek isteyen öğrenciler 30 euro sınav ücreti öderler.

Movendus Eğitim’den alınan ders ve kurslarda TOLC sınav örneği verilmektedir. Ve geçmiş yılların çıkmış sorularının çözümleri de yapılmaktadır.

Movendus Eğitim olarak amacımız, TOLC sınavına hazırlık süreçlerinde öğrencilere destek vererek sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve hedeflediği okullara hazırlamaktır. Siz de TOLC özel ders veya kurs almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı eğitim fırsatları hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız lütfen Movendus Akademi yi ziyaret ediniz.