IB EKONOMİ ÖZEL DERS

Movendus Eğitim olarak amacımız, IB programı sürecinde öğrencilere akademik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve hedeflediği okullara hazırlamaktır. IB Ekonomi Özel Ders ihtiyaçlarınız Movendus Eğitim’in alanında uzman hocaları tarafından karşılanmaktadır. İsterseniz birebir ofisimizde isterseniz online olarak özel ders alabilirsiniz. Birebir özel ders desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca en yüksek IB puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin ekonomiyi ezberlemelerini değil, hayatlarında aktif rol alan bir bilim olduğunu öğretmeyi amaçlıyoruz.

The International Baccalaureate: IB programı, kâr amacı taşımayan, misyonundan güç alan, öğrenci odaklı bir eğitim kuruluşudur. 3-19 yaş aralığındaki öğrenciler için 4 programdan oluşur ve bu 4 programdan 3’ü, süreci sertifika ile tamamlarken DP süreci uluslararası geçerliliği olan bir diploma ile tamamlanır. Bu diploma 100’ü aşkın ülkede binlerce üniversite tarafından tanınmaktadır.

Şu anda Türkiye’de biri devlet okulu olmak üzere 57 okul IB programlarını sunmakta; toplam 140 ülkeden IB akreditasyonunu almış yaklaşık 4000 okulda 70 bin eğitmen ile 1 milyon öğrenci bu sistem içerisinde eğitimlerini devam ettirmektedirler.

Uluslararası Bakalorya Programı, MEB tarafından resmen tanınmış olmasına rağmen YÖK kapsamında üniversite yerleştirmelerde henüz bir kriter olarak yer alamamıştır. Ancak hemen hemen tüm vakıf üniversiteleri bu diplomaya sahip öğrencilere burs, ekstra kredi vb farklı kayıt avantajları sunar.

IB Economics

IB Economics dersi IB diploma programındaki 3.grupta ( Bireyler ve Toplumlar ) yer alan derslerden biridir. Bu ders hem Standart Level (SL) hem de High Level (HL) olarak düzenlenmektedir. 

Üniversite eğitimini ekonomi, iktisat veya işletme gibi bölümlerde almak isteyen öğrencilerin IB Economics High Level olarak almalarını tavsiye ederiz. En iyi üniversitelerden bazıları bu dersi şart olarak koşmaktadır. 

IB Economics Ders İçeriği

Unit 1: Introduction to economics
1.1 What is economics?
1.2 How do economists approach the world?

Unit 2: Microeconomics
2.1 Demand
2.2 Supply
2.3 Competitive market equilibrium
2.4 Critique of the maximizing behaviour of
consumers and producers
2.5 Elasticity of demand
2.6 Elasticity of supply
2.7 Role of government in microeconomics
2.8 Market failure—externalities and common
pool or common access resources
2.9 Market failure—public goods

Unit 3: Macroeconomics
3.1 Measuring economic activity and
illustrating its variations
3.2 Variations in economic activity—
aggregate demand and aggregate supply
3.3 Macroeconomic objectives
3.4 Economics of inequality and poverty
3.5 Demand management (demand-side
policies)—monetary policy
3.6 Demand management—fiscal policy
3.7 Supply-side policies

Unit 4: The global economy
4.1 Benefits of international trade
4.2 Types of trade protection
4.3 Arguments for and against trade control/
protection
4.4 Economic integration
4.5 Exchange rates
4.6 Balance of payments
4.7 Sustainable development
4.8 Measuring development
4.9 Barriers to economic growth and/or
economic development
4.10 Economic growth and/or economic
development strategies

 

Movendus Eğitim olarak hem IB Ekonomi dersinize takviye yapabilirsiniz ayrıca IB Ekonomi Internal Assessment ve IB Ekonomi Extended Essaylarinde  de her türlü danışmanlık hizmetini vermekteyiz.

İstanbul ve Ankara dışından IB Ekonomi özel derslerini almak isteyen öğrencilerimize ise online Skype-Zoom dersi ile yardımcı olmaktayız. IB Ekonomi Özel Ders almak istiyorsanız 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@www.movendusegitim.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.